معرفی آزمایشگاه مرکزی

مدیر آزمایشگاه مرکزی دانشگاه صنعتی همدان : تجهیز و راه اندازی آزمایشگاه های مرکزی و ایجاد زیرساخت تحقیقات بنیادین کاربردی یکی از اهداف راهبردی دانشگاه صنعتی همدان به شمار می آید. به گزارش دفتر روابط عمومی دانشگاه ، آزمایشگاه مرکزی دانشگاه صنعتی همدان در دو سطح A و B از سال 1395 راه اندازی شده است . این مجموعه به عنوان یک مرکز مهم درصدد است تا نیازهای تحقیقاتی محققین را نه تنها در سطح دانشگاه و استان بلکه در سطح کشور برآورده نماید.
دکتر یوسفی افزود : آزمایشگاه مرکزی دانشگاه صنعتی همدان در سال 1395 در راستای تحقق سند راهبردی دانشگاه مصوب 31/04/1396 با هدف ارائه خدمات پژوهشی به اعضای هیأت‌علمی، پژوهش گران و دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه‌، محققین و صنعت گران کشور و همچنین خدمات رسانی به موســــــسات خارج از دانشگاه تاسیس گردید.
وی گفت : از وظایف دیگر این آزمایشگاه می توان به تلاش در جهت متمرکز نمودن و ساماندهی امکانات و تجهیزات پیشرفته مورد نیاز رشته های مختلف، بهره وری بهینه از امکانات موجود، صرفه جویی در هزینه کرد پروژه ها، انجام پژوهش ها در مسیری با حداقل چالش ها، ایجاد ارتباط بیش تر در بین پژوهشگران و انتقال اطلاعات، دسترسی اعضای هیأت علمی، پژوهشگران و دانشجویان به فضاها و امکانات پژوهشی و پرهیز از انحصـــاری شدن دستگاه ها و تجهیزات اشاره نمود.
آزمایشگاه مرکزی به دو سطح A و B تقسیم شده است. تجهیزات سطح A شامل تجهیزات Hi-Tech بوده و تجهیزات سطح B شامل تجهیزات عمومی آزمایشگاهی است.
خدمات آزمایشگاه مرکزی مشمول تمامی دانشگاه ها، مؤسسات علمی و تحقیقاتی، صنایع مختلف و همچنین بخش خصوصی می باشد. لذا کلیه ی افراد حقیقی و حقوقی می توانند با مراجعه به آزمایشگاه و یا تماس تلفنی از خدمات آن بهره مند شوند. از جمله اهداف این آزمایشگاه می توان به موارد زیر اشاره کرد. ایجاد ارتباط بین آزمایشگاه های داخل و خارج دانشــگاه به منظور ارائه خدمات متقابل استفاده بهینه از توان پژوهشی اعضای هیات علمی بهبود کیفیت آموزشی و پژوهشی دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی ارتقاء کیفیت و تنوع ارائه خدمات به مشــــتریان و افزایش رضایتمندی برقراری ارتباط بین دانشگاه و صنعت از طریق به‌اشتراک‌گذاری امکانات علمی و آزمایشگاهی افزایش رعایت اصول ایمنی، بهداشت محیط کار و مقررات زیست محیطی طبق استانداردها.
برای دانلود دفترچه راهنمای آزمایشگاه مرکزی دانشگاه به این لینک مراجعه نمائید.
دکتر جابر یوسفی
مدیر آزمایشگاه مرکزی

081-38411453

Centrallab@hut.ac.ir  

تحصیلات

  • دکترا مهندسی شیمی

سوابق اجرایی

  • مدیر آزمایشگاه مرکزی
دکتر معصومه بلالی
کارشناس آزمایشگاه مرکزی
دکترا شیمی معدنی با گرایش نانو
تلفن: 08138411313
پست الکترونیک :Centrallab@hut.ac.ir  
مهندس مهرداد فرجی
کارشناس

کارشناسی ارشد مهندسی مواد و متالورژی- گرایش شناسایی و انتخاب مواد 
تلفن: 08138411217
پست الکترونیک : Centrallab@hut.ac.ir 


کتابچه معرفی آزمایشگاه مرکزی دانشگاه مرکزی همدان
 

فرم درخواست استفاده از ازمایشگاه مرکزی سطح A
 

فرم درخواست استفاده از ازمایشگاه مرکزی سطح B
 

دستاوردها و افتخارات